کلینیک عمومی درمانگاه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بهره گیری از پزشکان عمومی و جراحان با تجربه آماده خدمت گزاری به زائران و همشهریان عزیز و گرامی می باشد

اتاق جراحی

عمل ختنه یکی از عمل‌های مهم کودکان می‌باشد که بهتر است نزد یک متخصص اطفال یا دکتر ختنه باسابقه و در یک کلینیک ختنه تخصصی نوزادان انجام گیرد تا شما به عنوان پدر و مادر نوزاد اطمینان حاصل کنید که مشکلی در طی این عمل برای کودک دل‌بندتان ایجاد نمی‌شود. برای انتخاب یک مرکز ختنه بهتر است به فاکتورهای زیر توجه کنید

آقای نصیری یکی از خبره ترین جراح های سطح استان قم می باشد که در این مرکز به عنوان جراح مشغول به کار میباشد

یکی از خصوصیات دکتر ختنه توانا و همراه و یک مشاور  صمیمی بودن برای مشاوره ختنه می باشد . همین طور خصوصیت دلسوزی برای کودک از موارد مهمی است که برای انتخاب دکتر ختنه باید به آن توجه داشته باشید

آقای نصیری از جراحان مجرب در زمینه ختنه هستند که با داشتن نیروهای خوب، امر ختنه را برای نوزادان شما انجام می دهند.

برای دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۲۵۳۷۱۷۵۲۸۶

از انواع روش های ختنه به روش ختنه سنتی و ختنه جراحی می توان اشاره نمود که از متداول ترین روش های ختنه هستند

بهتر است قبل از انتخاب یک پزشک و یا مرکز و کلینیک ختنه از سوابق خوب و خوشنامی آن اطمینان حاصل کنید. برای این مورد می‌توانید از اطرافیانتان که قبلا کودکان خود را ختنه کرده‌اند درباره جایی که این عمل را انجام داده‌اند سوال کنید و همچنین می‌توانید با جستجو در اینترنت نظرات مادران مختلف را درباره بهترین دکتر ختنه و کلینیک‌ها و مراکز ختنه بخوانید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌شود که در صورت داشتن فرصت کافی قبل از ختنه به جایی که قصد ختنه نوزادتان را دارید مراجعه کنید و از والدینی که تجربه استفاده از آن مرکز را دارند درباره کیفیت خدمات سوال کنید و از نزدیک محیط و دکتر موردنظر را ببینید تا با اعتماد بیشتری نوزادتان را به آن‌ها بسپارید.

-در دسترس بودن


ممکن است بعد از عمل ختنه مشکلاتی برای کودک شما ایجاد شود و نیاز باشد تا بتوانید به راحتی با پزشک خود مشورت کنید و از او راهنمایی بگیرید. پس قبل از انجام عمل با سوال از دکتر و یا منشی او بپرسید تا در چه شرایطی و تا چه حدی می‌توانید مشکلات خود را به صورت تلفنی با پزشک کودکتان در میان بگذارید.


– قیمت و هزینه ختنه


یکی دیگر از عواملی که در انتخاب یک کلینیک ختنه برای پدر و مادرها مهم است هزینه ختنه است. ما پیشنهاد می‌کنیم که قیمت را در اولویت‌های بعدی پس از کیفیت و خوشنامی و در دسترس بودن قرار دهید. چرا که شما یکبار بیشتر قرار نیست هزینه‌ای بابت ختنه پرداخت کنید. پس ارزش این را دارد که هزینه بیشتری بابت خدمات بهتر پرداخت کنید و سلامتی نوزاد خود را به خطر نیاندازید.

– نزدیکی به محل زندگی


همچنین بهتر است که کلینیک ختنه ای را انتخاب کنید که خیلی از محل زندگی شما دور نباشد. بهتر است که اگر در قم زندگی می‌کنید یک کلینیک در مرکز شهر و یا نزدیک به منزل خود انتخاب کنید تا دسترسی و زمان کمتری برای رسیدن به مطب و کلینیک لازم باشد.


– دستگاه اتوکلاو و بهداشت محیط و لوازم


همچنین بهتر است که اطمینان حاصل کنید که کلینیک و مرکز ختنه مورد نظر مجهز به دستگاه اتوکلاو باشد تا لوازم مورداستفاده را هربار استریل کنند. استفاده از دستگاه اتوکلاو بهتر از این است که لوازم فقط با شستشو با آب و الکل تمیز شوند. با توجه به قیمت بالای این دستگاه بسیاری از مراکز و کلینیک‌ها و مطب‌ها به این دستگاه مجهز نیستند. کلینیک جراحی آستان مقدس قم مجهز به دستگاه اتوکلاو می‌باشد که باعث افزایش بهداشت محیط می‌شود.

– تجهیزات ختنه


تجهیزات ختنه مورد استفاده و حلقه ای که برای ختنه استفاده می‌شود نیز در کیفیت عمل ختنه اثرگذار است و هرچه تجهیزات بهتری استفاده شود عمل بهتر و با درد کمتری انجام می‌دهد.کلینیک آستان از بهترین تجهیزات بازار برای ختنه کودکان استفاده می‌کند.


– تصفیه هوا و تمیزی محیط


ختنه کردن نوزاد در یک محیط که بهداشت رعایت نمی‌شود احتمال ایجاد مشکلات آتی را افزایش می‌دهد. بهتر است در صورت مراجعه حضوری برای انتخاب یک کلینیک تخصصی ختنه به تمیزی محیط نیز توجه کنید و مطمئن باشید کسی که به بهداشت محیط ختنه توجه نمی‌کند ممکن است کیفیت لازم را نیز برای ختنه نداشته باشد.